Koronkowy bralet

Koronkowy bralet, który widzisz na zdjęciu jest dla mnie wyjątkowy z dwóch powodów. Pierwszym powodem jest to, że jest to pierwszy projekt w mojej nowej pracowni, w której pracuje mi się fantastycznie! Drugim powodem jest to, że jest to pierwszy projekt wykroju (pierwszy z czterech), który będzie dołączony do Kursu Szycia Braletów nad którym obecnie pracuję.

Podstawy modelowania

Ale teraz skupmy się na samym biustonoszu. Jest to krój modelowany na podstawie bazowej konstrukcji biustonosza z fiszbiną. Zazwyczaj nawet bralety, modeluję przez właśnie ta konstrukcję, a to dlatego, że mogę uzyskać bardzo realne miseczki o odpowiedniej głębokości i rozmiarze.

Dlaczego tak pracuję? Dlatego, żeby móc stworzyć rozmiarówkę opartą nie tylko na obwodzie w biuście i pod biustem, bazującej na średniej wielkościowo miseczce np „C”, muszę mieć przekrój każdego rozmiaru z tabeli którą ustaliłam, co da mi możliwość stworzenia podobnej rozmiarówki jak w biustonoszach na fiszbinie.

Jak wygląda forma braletu?

Miseczka braletu jest dwuczęściowa, wydłużona do góry do linii ramienia. Tak naprawdę wysokość takiej miseczki należy ustalić według naszych pomiarów, ponieważ wysokość tułowia od miejsca pod biustem, przez pierś do ramienia, może być różna dla każdej osoby. Przy korzystaniu z tego typu formy, przed skrojeniem koronki, warto wymierzyć tą wysokość i sprawdzić czy będzie dla nas odpowiednia.

Miseczka jest podszyta podszewką, ale można na bazie miseczki, wymodelować wkładki usztywniające z pianki gorseciarskiej. Takie wkładki sprawdzą się w przypadku mniejszych biustów, ja u siebie zrezygnowałam z tego dodatku, na rzecz podszewki z markizety. Wymodelowane wkładki z pianki możesz zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Natomiast boki biustonosza są przejęte z klasycznej formy biustonosza oraz został dołożony ozdobny, dolny obwód biustonosza, który możemy zastąpić również np szerszą gumą ok 3 cm dla lepszego ułożenia braletu na ciele.

Wykończenie braletu

Bralet został wykończony głównie gumami typu obszywka. Brzegi podszewki zostały zakryte tego rodzaju gumą, którą naszyłam na nią i przyszyłam do koronki ściegiem zygzak. Tak samo postąpiłam w przypadku szwu łączącego miseczki z bokami oraz całego obwodu z ozdobnym dołem z koronki. Na podszewkę miseczek użyłam markizety.

Ramiączka są wykonane tradycyjnie z gumy ramiączkowej z regulatorami i oczkami. Zapięcie 3×3 które użyłam, jest bardzo komfortowe, ponieważ daje mi poczucie stabilizacji w obwodzie.

Kurs Szycia Braletów – lista chętnych

Już na Wiosnę 2021 roku powstanie nowy kurs – Kurs Szycia Braletów. W tym kursie zrealizujemy cztery projekty braletów, które będą miały zupełnie inny wygląd, każdy z nich będzie wykorzystywał inne techniki szycia czy wykończenia. Dzięki zróżnicowanym formą braletów, jesteś w stanie nauczyć zdecydowanie więcej, niż przerabiając tylko jednen krój i sposób szycia.

Bralety to nie tylko przepiękne bezfiszbinowe biustonosze, ale również idelana baza do stworzenia strojów kąpielowych. Bonusem to kursu będzie lekcja z przekształcania klasycznego braletu w górę od stroju kąpielowego!

Zapisując się na listę chętnych, masz pewność, że informacja o starcie kursu dotrze do Ciebie w pierwszej kolejności. Dodatkowo, dostaniesz regularne wiadomości  o etapach powstawaniu kursu, a także możliwość dołączenia do niego w pierwszej kolejności.

.

2 thoughts on “Koronkowy bralet”

    1. Klaudia Prusińska

      Na szczęście wiosna trwa do czerwca 🙈😀 a tak na poważnie, mam już 24 lekcje i prawdopodobnie premiera będzie na początku maja 😊

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top