Biustonosz z miseczką z jednym szwem

Pewnie część z Was wie, że jestem fanką biustonoszy które miseczkę mają usztywnioną pianką gorseciarską. Bardzo rzadko noszę miękkie staniki, ale nowe modelowanie miseczki chciałam przetestować właśnie na takiej miękkiej misce.

Stworzyłam miseczkę z jednym, pionowym szwem, który poprowadzony w odpowiednim miejscu dla naszego kształtu piersi, może naprawdę dobrze wyglądać. Modelowanie zostało stworzone na podstawie podstawowej konstrukcji, w której miseczka podzielona jest na trzy części. Dolna część miseczki na dwie oraz jedna część jako górna miseczka.

Jeżeli modelujemy nowe kroje z podstawowej konstrukcji, to podstawowym warunkiem powinno być to, że baza leży na nas idealnie. Mamy dopasowaną objętość, jesteśmy zadowoleni z kształtów oraz tego jak leży.

Kolejną ważną rzeczą przy modelowaniu jest to, żeby podczas jego prowadzenia, nie zgubić dopasowania wypracowanego w podstawowej konstrukcji. Stąd istota wykonywania odszyć próbnych. Warto mieć wcześniej przygotowany i dopasowany do nas obwód biustonosza, w którym wymieniamy miseczki z nowych modelowań.

Jeżeli chodzi o ten konkretny biustonosz, wykorzystałam na niego takie materiały jak:
✔️ markizeta podwójna na ramę i mostek oraz podszewkę miseczki;
✔️ mikrofibra na obwód biustonosza;
✔️ haft stabilny na warstwę wierzchnią miseczki.

Sam biustonosz podoba mi się niesamowicie, uwielbiam przenikanie się delikatnego różu na hafcie oraz brzoskwiniowej markizety. Taką kropką nad „i” są zielonkawe akcenty oraz biało srebrne wykończenia 

Jeżeli chodzi o modelowanie , wykorzystałam metodologię z książki Bare Essentials Bra 3 edycja. Tego modelowania nie ma w książce, natomiast pokazane jest, jak zrobić tzw. sloper czyli bazę do modelowania. Baza do modelowania to podstawowa konstrukcja biustonosza, która jest dopasowana do naszego biustu. Mając stworzoną bazową konstrukcję, można rozpocząć modelowanie na każdy krój biustonosza jaki sobie wymyślimy.

Efekt końcowy modelowania, zależy również od użytych materiałów, ponieważ efekt dopasowania i modelowania może się różnić w zależności właściwości konkretnych materiałów. Podobnie jest z nitką prostą w częściach biustonosza. Różne określenie nitki prostej może dać inne efekty przy dopasowywaniu miseczki do biustu.

Processed with VSCO with a6 preset

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top