Jak poszerzyć i zwęzić wkładkę krocza?

Wybierając gotowe wykroje lub tworząc bazowe konstrukcje samodzielnie, należy się przygotować na mniejsze bądź większe poprawki. Jedną z takich poprawek w majtkach może być modyfikacja wkładki krocza. W tym wpisie dowiesz się jak poszerzyć i zwęzić wkładkę krocza.

Obserwując gotowe wykroje na matki, można zobaczyć jedną, ale bardzo szczegółową rzecz. W niektórych wykrojach wkładka krocza jest stopniowania po szerokości, a w niektórych nie. Ja jestem zwolennikiem niestopniowania wkładki krocza.

Dla mnie im większy rozmiar majtek nosimy, tym przerwa między nogami nie staje się szersza. Kości wraz ze zmianą rozmiaru nie rozszerzają się na boki (nie mówimy tutaj o zmianach anatomicznych podczas na przykład naturalnego porodu). Jednak niektórzy twierdzą, że stopniowanie wkładki krocza ma na celu uwzględnienie ilości tkanki wraz ze zwiększającym się rozmiarem majtek. Decyzja należy do Ciebie.

Standardowa szerokość wkładki krocza wynosi ok. 5.5 cm. Zwykle mieści się w przedziale od 5 do 6 cm. Węższe wkładki zwykle są stosowane w mniej zabudowanych, skąpych majtkach typu stringi. Im mocniej zabudowane, tym przeważnie wkładka krocza jest szersza. Szersza wkładka, na przykład 7 cm, sprawdza się w strojach kąpielowych czy sportowych bazujących na konstrukcji majtek. W tego typu odzieży liczy się komfort noszenia i nie odsłanianie miejsc intymnych podczas pływania, plażowania, ćwiczenia.

Poszerzanie wkładki krocza

Modyfikowanie szerokości wkładki krocza zaczynam od wyznaczenia środka wkładki, który pozwoli mi na sprawne ustalenie docelowej szerokości.

Następnie zaznaczam na tej linii poszerzenie wkładki o konkretną wartość. Jeżeli całkowita szerokość ma zmienić się o 1 cm, musze po obu jej stronach poszerzyć ją o 0.5 cm.

Ostatnim krokiem jest na narysowanie od krzywika nowej linii brzegowej wkładki. Rysowanie rozpoczynam od górnego wierzchołka, przez nową szerokość środka wkładki, aż po drugi wierzchołek na dole.

Zwężanie wkładki krocza

Jeżeli zwężam wkładkę krocza również wyznaczam środek wkładki jak w poszerzaniu wkładki krocza. Zaznaczam na tej linii zwężenie wkładki o konkretną wartość. Jeżeli całkowita szerokość ma zmienić się o 1 cm, musze po obu jej stronach zwęzić ją o 0.5 cm.

Ostatnim krokiem jest na narysowanie od krzywika nowej linii brzegowej wkładki. Rysowanie rozpoczynam od górnego wierzchołka, przez nową szerokość środka wkładki, aż po drugi wierzchołek na dole.

Mam nadzieję, że już teraz wiesz, jak poszerzyć i zwęzić wkładkę krocza. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat modelowania majtek, napisz do mnie!

Darmowe wykroje do ćwiczeń modelowania, znajdziesz w moim sklepie, natomiast poprzednią lekcję modelowania, czyli podnoszenie talii w majtkach, znajdziesz w tym wpisie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top