Jak podwyższyć talię w majtkach

W pierwszym modelowaniu majtek pokażę Ci, jak podwyższyć talię. Do czego potrzebna jest taka zmiana? Potrzebna jest w przypadku gdy jesteśmy wysokimi osobami i po prostu majtki są za nisko osadzone. Lecz powody mogą być również zupełnie inne, to tylko jeden z przykładów. Dlatego wiedza jak podwyższyć talię w majtkach jest na prawdę przydatna, ponieważ to nie tylko samo w sobie podwyższenie, ale również nauka modelowania wykroju.

Lekcja modelowania – jak podwyższyć linię talii w majtkach?

Na powyższej grafice widzisz przód oraz tył majtek. Na potrzeby tego tutorialu wkładka krocza jest niepotrzebna. Pracuję na połówkach przodu oraz tyłu.

Krok 1. Wydłużam środek majtek po linii ich złożenia, jest to ich linia złożenia na wykroju, zarówno na przodzie jak i na tyle (różowa linia). Przedłużam linię środka o wartość, o jaką chcę podnieść linię talii.

Krok 2. Prowadzę linię od dolnego wierzchołka boku do jego górnego wierzchołka. Na rysunku jest to linia przerywana, posłuży ona wyznaczeniu kierunku podwyższenia talii od linii obwodu. Linię prowadzę na części przodu oraz tyłu.

Krok 4. Krok wcześniej poprowadziłam przerywaną linię, która służy łatwiejszemu wyprowadzeniu podwyższenia. Wierzchołki boku znajdujące się na górze i na dole boku majtek, są po prostu punktami kontrolnymi linii prostej, która jest moją linią pomocniczą. W tym kroku wydłużam przerywaną linię o wartość podwyższenia talii.

Krok 5. Mając podwyższoną talię, muszę połączyć ze sobą nowe linie obwodu majtek. Łączę je krzywikiem o podobnych kształcie co oryginalna linia obwodu majtek. Bardzo ważnym jest, by przy środku przodu oraz tyłu, prowadząc łącząc krzywikiem nowe punkty talii, zachować na środku obu części kąt prosty. Kąt prosty może być zachowany na kilku milimetrach linii prowadzonej przez krzywik. Gdy kąt prosty jest wyznaczony na tego typu łączeniach, krojenie tych części na złożeniu będzie gładkie, bez uskoków i nierównych linii. Kąt prosty powoduje to, że po rozłożeniu wyciętych części obwód talii będzie idealnym, delikatnym łukiem.

Krok 6. Pozostało mi wymodelować bok majtek po to, by jego kształt pasował do nowego wierzchołka na górze boku majtek. Przykładam krzywik do boku i modeluję go od nowego, podwyższonego górnego wierzchołka boku do dolnego wierzchołka boku majtek.

Mam nadzieję, że lekcja modelowania o tym, jak podwyższyć linię talii w majtkach, była dla Ciebie przyjemna. W kolejnym wpisie z modelowania majtek pokażę Ci, jak zwęzić lub poszerzyć wkładkę krocza.

Darmowe wykroje do ćwiczeń modelowania, znajdziesz w moim sklepie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top