Jak uszyć strój kąpielowy

Stroje kąpielowe były tematem z którym chciałam zmierzyć się już bardzo dawno temu. Jeszcze niedawno było bardzo ciężko o odpowiednie materiały i akcesoria do szycia strojów. Zainteresowanie konstrukcją a w szczególności konstrukcją bielizny, dało mi wiele możliwości  tworzenia nie tylko bielizny ale także wielu podobnych rzeczy m.in. strojów kąpielowych. Obecnie nie jest tak trudno zdobyć materiały z których można szyć stroje kąpielowe. Szeroki wybór dzianin, trochę węższy podszewek i gum, ale bez problemu można uszyć zaplanowany projekt. 

jak uszyć strój kąpielowy

Tak właśnie rozpoczęła się chęć stworzenia pierwszych płatnych wykrojów wspomagających mój blog.  Być może macie pytanie dlaczego płatne? Oczywiście pozostaję w formule wydawania niektórych wykrojów bezpłatnych, jednak decyzja o tworzeniu również płatnych wykrojów, podyktowana jest chęcią dalszego rozwoju bloga. Traktuję to jako formę wsparcia od Was, by w dalszym ciągu móc tworzyć nowe projekty oraz zrealizować założone cele. Postanowiłam, że każdy płatny wykrój w moim sklepie będzie miał tą samą cenę – 10zł. Również każdy wykrój będzie posiadał opracowany graficznie plik PDF ze wszystkimi opisami i sugestiami, a także do każdego wykroju będę tworzyła bezpłatne instrukcje szycia, tak jak dotychczas. Zachęcam więc do odwiedzenia SKLEPU.

jak uszyć strój kąpielowy

Do wyboru są dwa rodzaje strojów. Jednoczęściowy strój kąpielowy w stylu sportowym, z zabudowaną linią dołu oraz o niskim podkroju pach. Wykrój ten można modyfikować według uznania, tworząc węższe linie ramion, głębsze podcięcia podkroju pach jak i nóg czy modyfikując zarówno linię dekoltu oraz linię pleców. Dzięki widocznemu wcięciu w talii, strój wygładza sylwetkę.

Dwuczęściowy strój kąpielowy czyli strój kąpielowy w stylu retro. Posiada podwyższany stan majtek, które optycznie wyszczuplają sylwetkę oraz zakrywają jej niedoskonałości. Biustonosz z ozdobną klamrą w formie paska na przodzie, tworzy delikatne marszczenie. Zawiązywany w obwodzie jak i na szyi. Ramiączka mogą zostać wszyte wzdłuż linii miseczki idącej od pachy, a także tradycyjnie na szczycie miseczki.

Jednoczęściowy strój kąpielowy jest jednym z prostszych modeli stroju do uszycia. Do jego uszycia nie potrzeba wiele rzeczy, wystarczy materiał główny, podszewka i guma do strojów kąpielowych. Na początek polecam przeczytanie mojego kompendium wiedzy na temat szycia strojów kąpielowych. We wpisie znajdują się informacje o doborze materiału, podszewki, gumy, nici, igieł czy innych pomocnych akcesoriów. Dzięki temu będzie znacznie łatwiej odnaleźć się w temacie szycia strojów kąpielowych.

Przygotowałam także instrukcję szycia w postaci filmu – link TUTAJ. Natomiast sam wykrój, wraz z opracowanym plikiem PDF znajduje się w sklepie pod TYM linkiem.

Dwuczęściowy strój stworzyłam w klimacie retro. Do jego uszycia potrzebne są te same materiały, lecz proces szycia jest nieco bardziej skomplikowany, ze względu na ilość elementów do połączenia. Film z tutorialem o szyciu dwuczęściowego stroju kąpielowego został podzielony na dwie części. Pierwsza część jest dostępna jest TUTAJ, natomiast część druga TUTAJ. Sam wykrój  jest dostępny TU.

jak uszyć strój kąpielowy
jak uszyć strój kąpielowy
jak uszyć strój kąpielowy
jak uszyć strój kąpielowy
jak uszyć strój kąpielowy
jak uszyć strój kąpielowy

7 thoughts on “Jak uszyć strój kąpielowy”

  1. genialny pomysł! Jestem gotowa kupić wykrój, mam tylko ten problem, że mój biust jest dużo większy niż standardowy (ok. 108 w obwodzie przy rozmiarze L/Xl). Jak mogę powiększyć wykrój? pozdrawiam

    1. Bardzo dziękuję! Z pasem obwodu nie powinno być problemu by go powiekszyć wystarczy go wydłużyć. Ale jeżeli chodzi o miseczki, musisz zastanowić się czy taka forma biustonosza na strój (tzn bez fiszbin), da Ci odpowiednie podtrzymanie biustu 🙂 ale jeżeli chcesz spróbować, zauważ, ze rozmiary są powiększone według pewnej skali. Można zmierzyć odległości pomiędzy mniejszym a większym rozmiarem. Dlaczego o tym pisze, a dlatego, że możesz spróbować o te właśnie różnie między rozmiarami, powiększyć największą miseczkę. Zaznaczyć sobie kilka punktów kontrolnych i za pomocą np. krzywika po odmierzeniu tych wartości odrysować kształt miseczki już na większy rozmiar. 🙂 Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam a nie zagmatwałam bardziej 🙂

    1. Klaudia Prusińska

      Cześć! Na ten sezon je wycofałam, pojawią się dopiero w przyszłym roku. Aktualizuję wszystkie wykroje i chcę je graficznie oraz do druku ujednolicić.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top