BIUSTONOSZ SZYTY NA MIARĘ

BIUSTONOSZ SZYTY NA MIARĘ

Prawie 40 różnych elementów do zszycia, rysowanie różnych wersji konstrukcji, dobieranie materiałów, odszycia próbne, modyfikacje w zgodzie z zasadami braffitingu – to właśnie wszystko składa się na ten niesamowity efekt końcowy!

Jestem bardzo dumna z tego projektu! Tak będę chwalić swój własny projekt! Jest to prawdziwie szyty na miarę biustonosz. Romantyczna, trochę retro koronka, która zbiera same pozytywne recenzje. Również jestem dumna niesamowicie ze spasowania wzorów koronki.

Przy konstruowaniu posiłkowałam się książką Patternmaking for Underwear Design oraz Bare Essential: Bra. Sama konstrukcja jest tzw. full cup’em czyli pełne, zabudowane miseczki, a także krój wyżej wchodzący na mostek. Dodatkowo zastosowałam po raz pierwszy boczny panel zbierający. Dla wzmocnienia romantycznego efektu dorzuciłam marszczenia na górnej miseczce. W takim modelu czuję się najlepiej.

Projekt tego biustonosza jest dla mnie krokiem milowym w rozwoju. Jestem coraz bardziej świadoma swoich umiejętności, rozwijam wyobraźnię przestrzenną oraz jestem wytrwała w rozwiązywaniu napotykanych problemów. Ale to nie jest tak, że nie obyło się bez masy prucia! Koronka mimo że piękna, wpisująca się idealnie w mój zamysł projektu, sprawiła mi mnóstwo kłopotów… Jest tak bardzo elastyczna, że momentami mogłam ją jedynie opanować albo fastrygą albo tymczasowym klejem w spray’u do tkanin. Często prułam niektóre elementy, gdyż staram się każde wykończenie robić na miarę swoich najlepszych umiejętności. Nic innego nie cieszy tak bardzo, jak estetyczny efekt końcowy.

Bardzo niewdzięcznym zadaniem jest też samodzielne zmierzenie się. Mimo, że podczas mierzenia musi być założony jak najlepiej dobrany biustonosz, to jednak samodzielne mierzenie się sprawia sporo trudności i technicznie jest często kłopotliwe. Dlatego tak ważna jest konstrukcja i weryfikowanie jej na każdym nowym kroku, liczy się każdy milimetr.

Kilka informacji technicznych:

 • materiał podstawowy – elastyczna koronka
 • podszewka – markizeta
 • wykończenie – guma obszywkowa 15mm
 • ramiączka 14mm
 • regulatory i oczka 15mm w kolorze rose gold – metalowe
 • zapięcie 3 rzędy na 3 haftki
 • fiszbiny
 • tunel gorseciarski
 • paski markizety do zakrycia szwów
 • boki biustonosza – mikrofibra
 • ozdoba – kokardka

 

  

=

 

6 komentarzy

Cześć,
Ale on jest piękny O.O
Masz talent. Powinnaś szyć biustonosze na wymiar dla kobiet, które mają problem z kupnem standardowych rozmiarów.
Pozdrawiam,
Kasia

Gratuluję, Bardzo ładny biustonosz, szkoda że jesteś w innym mieście niż j. Chętnie tski bym zamówiła, tym bardziej, że mam różnej wielkości piersi,, /po operacji. Myślę że ti byłoby zbawienne dla euelu kobiet. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *