USZYŁAM RESZTKOWE MAJTKI

at
uszylam-resztkowe-majtki

Motywem dzisiejszego wpisu jest hasło “nie wyrzucajcie resztek koronek i jersey’ów”. Przy odrobinie pracy, możecie mieć samodzielnie uszyte, najwygodniejsze majtki, jakie do tej pory miałyście. Ja właśnie tak robię. Pamiętacie koronkowe tangi z poprzedniego wpisu? Dzisiejsze majtki, są resztkami po tamtych materiałach i śmiało mogę Wam podpowiedzieć, że przy odrobinie fantazji możecie stworzyć coś fajnego!

Nie bójcie się eksperymentować, kombinować i zestawiać ze sobą rożne materiały. Kontrast i pomysłowość może być Waszą cechą wyróżniającą. Przy okazji możecie ćwiczyć różne techniki, wszywanie gumy, zszywanie krocza. Materiału nie szkoda, bo to przecież resztki. Także zachęcam Was gorąco do ćwiczeń.

Natomiast jeżeli chodzi o moją wersję resztkowych majtek – jest to moja konstrukcja, materiał na przód jak i na tył to jersey z elastanem, oraz aplikacja z elastycznej koronki. Podkroje nóg wykończyłam gumą łamaną, a talię gumą obszywkową. Całe majtki zostały uszyte z wykorzystaniem owerlocka, natomiast przy wykończeniu wykorzystałam ścieg trójskok oraz zygzak na maszynie wieloczynnościowej.