DZIEWCZĘCE, KWIATOWE, KORONKOWE MAJTKI

at
dziewczece-kwiatowe-koronkowe-majtki

Wiecie co dał mi kurs szycia bielizny? Pewność i wiarę w siebie. Wiarę, że potrafię tworzyć własne konstrukcje i postanowiłam to zrobić. Przedstawiam Wam dzisiaj pierwszą własną konstrukcję majtek. Pracowałam z książką Lingerie Design a Complete Course, Pameli Powell. Według autorki najpierw trzeba wyjść od podstawowego modelu majtek a następnie modyfikujemy go według własnych potrzeb. Ja za wzór wzięłam majtki typu tanga. W typowych tangach wycięcie z tyłu jest nieco węższe niż u mnie, lecz u mnie doszedł ozdobny koronkowy brzeg.

Majtki od początku do końca są stworzone na własną miarę i według mojego pomysłu. Na dostępnym rynku, brakuje mi jerseyu z elastanem w typowe romantyczne, kwiatowe, a szczególnie akwarelowe wzory. Więc postanowiłam wydrukować wzór, który bardzo mi się spodobał w CottonBee. Koronka, guma obszywkowa oraz guma łamana pochodzą ze sklepu SewMe.pl, natomiast jersey na wkładkę krocza od niezawodne miekkie.com .

 

Bardzo podoba mi się takie wydanie majtek. Są takie romantyczne. dziewczęce i “lekkie”. Ponizej możecie zwrócić uwagę na wykończenie, prawie ze wszystkich elementów jestem zadowolona, jednak wykończenie krocza od strony koronki następnym razem pociągnę nieco dalej, podwijając gumę łamaną do środka – brzeg będzie wtedy wyglądał estetyczniej.  Z próbki 48x48cm, którą zamówiłam wykroiłam właśnie te majtki i z pewnością pozostały materiał wykorzystam na kolejną moją konstrukcję, którą będą stringi.

 

Zapraszam do obejrzenia zdjęć!