Tutorial – jak zamontować zaciskowe oczko kaletnicze

Ktoś kto nie polubił się z napownicą z pewnością polubi się z zaciskowymi oczkami kaletniczymi. W poprzednim poście możecie zobaczyć jak ja wykorzystałam je do stworzenia torebki na randkę. Mają one wiele różnych zastosowań, także możecie się pochwalić jakie torebki szyjecie z wykorzystaniem tych oczek, a może zupełnie inne dodatki? Natomiast jeżeli dopiero chcecie spróbować pracy z tego typu okuciem, zapraszam na tutorial dotyczący ich montażu.

 

Do zamontowania zaciskowego oczka będzie potrzebny zestaw składający się z prawej i lewej strony oczka, tkanina na której będziemy montować oczko, coś do odrysowania koła, prujka oraz małe precyzyjne nożyczki. Tkaninę widoczną na zdjęciu oraz zaciskowe oczka możecie zakupić na grupie Inny Wymiar Szycia. Te akurat są w rozmiarze 21mm, typowe do organizerów torebek Obag.

 

Na kolejnych zdjęciach pokażę Wam, jak krok po kroku poprawnie zamontować oczko.

 

Krok 1. Odrysowuję od płaskiego oczka okrąg, który będzie przygotowanym otworem.

Krok 2. Przy pomocy prujki, przebijam materiał na środku odrysowanego okręgu, ułatwi mi to manewrowanie nożyczkami przy jego wycinaniu.

Krok 3. Wycinam otwór.

Krok 4. Montuję w otwór prawą stronę oczka (jest to ta z zaciskowymi wypustkami). Wkładam prawą stronę w otwór od prawej strony tkaniny.

Krok 5. Nakładam lewą stronę oczka (ta płaska od której odrysowywałam okrąg). Przy nakładaniu pamiętam i pilnuję, by z żadnej strony nie wychodził materiał, który będziemy zaciskać. Musi być to estetycznie schowane pomiędzy blaszki oczka zaciskowego. Zaciskam wypustki pamiętając o tym, by zaciśnięte krawędzie były idealnie wpasowane w przygotowanej na lewej stronie oczka żłobienia.

 

Oczko zamontowane! Gratuluję!

 

4 thoughts on “Tutorial – jak zamontować zaciskowe oczko kaletnicze”

  1. Mogłabym prosić o informację gdzie zaciskowe oczka kaletnicze zostały zakupione? Potrzebuję naprawić torebkę 😉

  2. Mogłabym prosić o informację gdzie zaciskowe oczka kaletnicze zostały zakupione? Potrzebuję naprawić torebkę 😉

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top