Czerowna, koronkowa sukienka

Nawet nie wiecie ile godzin spędziłam nad tą sukienką. Ręczne szycie jest bardzo wymagające ale i skupiające. Godziny dopasowywania, przyszywania, docinania koronki gipiurowej. Ale czy efekt nie jest tego warty? Zdecydowanie jest! Przedstawiam Wam dzisiaj moje najlepsze dzieło, cudną, czerwoną sukienkę z ręcznie szytą, koronkową górą.

W poprzednim poście, możecie zobaczyć film w którym opowiadam jakich tkanin użyłam i dlaczego te. Dół jest to tkanina magnus, natomiast na górę sukienki użyłam koronki gipiurowej i dzianinowego cielistego tiulu. Dolną i górną cześć sukienki połączyłam podwójnym paskiem. Mniej innym tak, jak wykańcza się eleganckie sukienki czy suknie ślubne. Naturalnym jest, iż wnętrze ubrania które szyjemy musi być równie dobrze wykonane jak zewnętrza część.
Jeżeli chodzi o wykrój, ponownie użyłam sprawdzonej góry od sukienki PattyDoo model Chloe. Bardzo go polecam, jest uniwersalny i łatwy do dopasowywania do sylwetki. Dół sukienki, wykonałam z koła z jednym szwem, który umieściłam z boku, gdyż właśnie z boku umieściłam kryty zamek. Spódnicę podwinęłam na raz, bardzo blisko brzegu tkaniny, stopką z prowadnikiem krawędziowym. Zapraszam Was serdecznie do obejrzenia zdjęć, mam nadzieję, że podoba Wam się tak bardzo jak mi.
 

7 thoughts on “Czerowna, koronkowa sukienka”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top