Romantyczne paski

Pomysł na tę sukienkę, zrodził się już jakiś czas temu. Podczas wykrajania poszczególnych części jeszcze trochę ją zmodyfikowałam, ale efekt końcowy uwiódł mnie całkowicie. Chciałam, by była to sukienka na lato, z nutą elegancji i romantyzmu. Idealna na co dzień jak i na niezobowiązującą okazję. Koniecznie chciałam materiał w paski, gdyż uważam, iż „robią one” całą stylizację.

Udało mi się taki znaleźć w Textilmar. Jest to Tkanina Light Cotton, mieszkanka bawełny, poliestru oraz elastanu. Korzystałam z jednego wykroju, Burda Szycie Krok po Kroku 2/2016, model sukienki 2A, Potrzebne elementy czyli bazę góry i rękawy wykorzystałam i zmodyfikowałam na własne potrzeby. Dół zrobiony jest z prostokąta o szerokości całej tkaniny czyli 150cm, podobnie rękawy wykończone są prostokątem. Wszystko zmarszczone do odpowiedniego obwodu. Dodatkowo dół sukienki zmarszczyłam naszywając na cieniutką gumkę, dzięki czemu marszczenie jest równe na całej długości. Zarówno dół jak i rękawy wykończyłam podwijając je na dwa razy tak, by nie było widać wewnętrznych szwów. Jest to dosyć cienki materiał, dlatego dobrze to wygląda, nie ma żadnych zgrubień. Natomiast dekolt wykończyłam obłożeniem podklejonym flizeliną. Na całą sukienkę zużyłam 1,5mb tkaniny, zostały mi niewielkie skrawki. Szyłam na rozmiar 36.

 

 

12 thoughts on “Romantyczne paski”

  1. DomoweSzycie.pl

    Bardzo ładna sukienka! 🙂 Paski dodają jej letniego charakteru, marszczenia elegancji, a piękny wianek, który masz na głowie podkreśla jej romantyzm 🙂

  2. Justyna Matras

    cudna!!! a czy to jest kolor dusty denim czy blue sky ?? znalazłam w Textilmarze ale maja 2 kolory a często kolory przekamuja..

  3. Klaudia Prusińska

    Dziękuję za miłe słowa oraz cieszę się gdyż już wiem, że osiągnęłam zamierzony efekt 🙂 pozdrawiam!

  4. Sukienka jest świetna, paski to jest to! Ja właśnie skończyłam moją pasiastą na wakacje, post pewnie wkrótce 🙂 pozdrawiam ciepło

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top