Subtelna bluzka od PattyDoo

Lato zbliża się wielkimi krokami, a może już nawet się zaczęło. Należy więc uzupełnić garderobę o przewiewne, wygodne w noszeniu na upały ubrania. Ostatnio powstała przyjemna bluzka z wykroju Pattydoo „Sara”. Bluzka uszyta jest z cienkiej tkaniny bawełnianej z niewielkim dodatkiem elastanu. Z tego miejsca chciałam bardzo polecić Wam wykroje Pattydoo. Są to niemieckie wykroje wraz z instrukcją szycia w formie video. Idealne do nauki szycia podstawowego jak i różnych elementów m.in. kryty zamek, kieszeń z wypustką czy podszewka. Rozmiarówka jest niezwykle szeroka, a sklejanie wykroju (mimo dużej ilości stron), nie ma sprawa żadnego problemu.

Dla siebie wybrałam rozmiar 34 i jest idealny. Wykrój zawiera większe dodatki konstrukcyjne, gdyż fason tej bluzki jest lekko szerszy niż standardowy t-shirt. Można uszyć ją w kilku wersjach. Wykończoną ściągaczem lub lamówką oraz ze wstawką z przodu z innego materiału lub w całości z jednego. Ja, mimo że użyłam jednego materiału, postanowiłam wykorzystać wykrój ze wstawką, gdyż bardzo podoba mi się widoczny szew łączący dwie części przodu. Na dodatek, bluzka od dołu wykończona jest jednym z moich ulubionych sposobów, czyli podwinięcie na dwa razy, przełożenie jednego brzegu na drugi, przeszycie i wywrócenie na prawą stronę. Lepiej wytłumaczone jest to w filmiku instruktażowym na YouTube do wykroju tej bluzki. Mogę również zrobić na ten temat oddzielny post.
Rękawy są skrojone z całością bluzki, także efekt zależy również od użytej tkaniny lub dzianiny. Jeżeli wybierzemy jersey, rękawy będą swobodnie opadać i muskać naszą skórę, jednak przy sztywniejszej tkaninie – takiej jak moja – rękawy będą miały również sztywniejszą formę.

 

5 thoughts on “Subtelna bluzka od PattyDoo”

  1. Klaudia Prusińska

    Dziękuję Kochana 🙂 Wiem wiem, zaglądałam do Ciebie takie nieoficjalnie, mam w ulubionych – teraz już tak bardziej blogowo będę rowniez zagladac 🙂

  2. Pingback: Bluzka w owady w kadrach – Klaudia Prusińska – Blog o Szyciu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top